Červenec 2012

Stanovačka

23. července 2012 v 21:46 | Ronnie |  Kecy
Čauky, jsem doma! :)
Komáři mě sežrali jen tak napůl, zmokla jsem trochu, no a v 10°C jsem seděla venku zabalená v dece. Ale bylo to hrozně fajn! :) Miluju svojí rodinku "Hujerových", bylo nás tam asi 200 milionů a všichni jsou fakt skvělí. Na tuhle chatu jezdíme už odmalička, mám odtamtud spoustu výborných zážitků a teď, jak jsem už starší, snažíme se se sestřenkou udělat tohle pro mladší děcka, vymýšlet jim věci aby tam taky zažily tak super věci jako my :)
No,my se sestřenkou jsme prostě pořád stejný :)<3

Cesta doprostřed ničeho

14. července 2012 v 10:26 | Ronnie |  Kecy
Tumblr_m6xa5irtem1qzjvxho1_500_large
Čauky :) Píšu sem abych nějakým způsobem oznámila, že odjíždím do příští soboty pryč.
Na chatu do lesa, kde budu spát ve stanu (jo,moc se těším,když vidím předpověď počasí) a kde není pomalu ani blbej signál...Na tu chatu jezdím od malička, ale teď jsem tam řízením osudu dvakrát nebyla,takže se tam vlastně fakt těším, jenže...Týden je moc dlouhá doba. Ale aspoň uvidím všechny příbuzný, který vídám jenom tam, no a zase po dlouhé době uvidím sestřenku :)
Tak se tu mějte a držte mi pěstičky, ať neumrznu/nerozpustím se/nesežerou mě komáři/neumřu nudou :D

The happiest one.

7. července 2012 v 21:25 | Ronnie |  Kecy
Hunger Games aneb Jak se mi vyplatilo ten rok ve škole dřít (odměna za vysvědčení) ♥

Poznámka: Nudíte se a potřebujete zabít celý den? Jděte plít zahradu. A jestli žádnou nemáte, přijďte mi pomoct :D

Apricot paradise

5. července 2012 v 20:22 | Ronnie |  Kecy

5885594331_1b10e16255_o_large


Nuu,přijela jsem do meruňkového ráje :) To je tak, když máme příbuzný na Moravě a aktivní babička od nich odkoupí bednu meruněk :) No a já pak přijedu k babičce...:D Upozornila jsem ji, že až odsud odjedu, žádný meruňky jí nezbydou...Ale prý to nevadí :D Abyste si to dokázali představit, vedle bedny krásných zralých meruněk tu na mě mrká meruňková buchta a meruňková marmeláda...Takže ještě palačinky a asi fakt umřu štěstím :D
Jak nad tím tak přemýšlím, do zítra tu s tímhle množstvím meruněk určitě přežiju...:)

Hudební režisér O.1

4. července 2012 v 11:58 | Ronnie |  Meme
Hudební režisér je moje vlastní středeční meme. Jak už název vypovídá, bude mít něco společného s hudbou..

O co jde? • vzpomeň si na situaci, kterou jsi právě četl/a ve své knížce
• stručně danou situaci nastiň (pokud možno ne spoileroidně, nebo na spoiler upozorni)
• představ si, že se točí film o této knížce, a ty máš k dané situaci přiřadit hudební pozadí


Kami Garcia&Margaret Stohl: Nádherný zmatek

Situace: Abraham Ravenwood se náhle objevuje u Ethana v pokoji a chce z něj vytáhnout pro něj důležitou informaci. Ethan se snaží bránit, jenže s mocným Zaklínačem se nemůže měřit.

Hudba:

Na vrcholu (Sukuba 2)

3. července 2012 v 17:24 | Ronnie |  Recenze
Georgina Kincaidová vyměnila svůj život a duši za nesmrtelnost, a plní teď povolání sukuby v Seattlu. Vždy se bránila jakémukoli milostnému sblížení se smrtelníky (kromě "pracovních" vztahů), protože by jim mohla vysát jejich životní sílu a zkrátit jim tak život. Jenže pak se objevil spisovatel Seth.

Georgina se Sethem chodí, ale nemůže mu dát ani hloupý polibek, aniž by mu ublížila, a proto se jejich vztah odehrává bez jakéhokoli fyzického kontaktu. Seth ví o Georginině sukubí podstatě, ale oba je ničí vědomí, že má Georgina pravidelně sex s cizími muži, a se Sethem ho mít nemůže.
Aby toho nebylo málo, do Seattlu je převelen Georginin starý známý, inkubus Bastien, se kterým má dlouhou společnou minulost. Bastien má za úkol svést a potopit Danu Daileyovou, konzervativní moderátorku talk show, a očekává, že mu Georgina pomůže. Jako za starých časů…

Je možné, že někdo ze čtenářů - stejně jako já - ani po druhém díle zcela nepochopil, jak to vlastně autorka myslí s tím vysáváním životní energie. Chvílemi to popisuje takovým způsobem, že mám pocit, jako by po jediném polibku od sukuby mohl člověk zemřít. Pak ale v knize narazím na Georginin lov, kdy má sex s nějakým mužem a dotyčný přežije, jen je náhle unavený. Názory na to, jak to vlastně je, se různí, což krásně dokazuje, že když člověk nechápe, nastartuje fantazii a nějak si to přetvoří.

Oproti prvnímu dílu je v této knize jasně patrná absence téměř jakékoli akce. Hlavní myšlenka se točí hlavně kolem vztahu - nevztahu Georginy se Sethem a jakákoli další zápletka je tam spíše jen tak mimochodem, aby se neřeklo. Co se týče Setha, ve druhém díle zřejmě prochází jakousi nepatrnou proměnou. Není nijak výrazná, ale ty z nás, kteří si nesmělého spisovatele oblíbili, určitě upoutá. Sethova povaha je totiž popisována trochu zmateně, až někdy člověk neví, jestli Seth trpí poruchou osobnosti, nebo se nám autorka snaží přiblížit těžkou situaci jeho soužití se sukubou.

Georgina na druhé straně nezklamala, stále je to sarkastická postava s charakteristickým humorem a drzými průpovídkami. Vzhledem ke skutečnosti, že nám příběh vypráví ona sama, nejsme ochuzeni ani o její myšlenky a během se čtení se může snadno stát, že se čtenář alespoň usměje pod vousy.

Richelle Mead píše Na vrcholu svým typickým chytlavým stylem, díky němuž ji člověk rychle přečte i navzdory nedostatku akce. Kniha neurazí nikoho, kdo má rád Richelle Mead, paranormální postavy a není přehnaně náročný.
Tato recenze byla napsána pro web fantasya.cz

Zápisník jedné lásky

3. července 2012 v 12:55 | Ronnie |  Prázdninové filmobraní

The Notebook, 2004
Režie: Nick Cassavetes
USA

Film byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Nicholase Sparkse. K jeho zhlédnutí vás možná motivuje už obsazení hlavních rolí-mladičká Rachel McAdams a mladý krásný Ryan Gosling (subjektivní hodnocení,víím). Ryan vás určitě nedávno uchvátil v romantické komedii Bláznivá, zatracená láska a Rachel zase v romantickém dramatu Navždy spolu.

Celý děj je ve filmu vyprávěn tím způsobem, že v jakémsi ústavu pro staré lidi čte starý muž jedné paní, která ztratila paměť. Čte jí knihu o lásce dvou mladých lidí, Noaha (Ryan Gosling) a Allie (Rachel McAdams). Tito dva spolu prožili krásnou letní lásku, jenže nakonec je rozdělili Allieini bohatí rodiče, protože Noah je chudý vesničan, který pro jejich dceru není dost dobrý. Takhle se tedy rozcházejí, Allie se dokonce po čase zasnoubí. Jenže co se nestane-po letech se znovu setkají a znáte to, stará láska nerezaví...


Trailer (bohužel jsem nenašla český):
Jsem si jistá, že pokud máte rádi slaďáky, budete tento film milovat stejně jako já. Je to natočené skvěle, tím, jak je příběh lásky Allie a Noaha prokládán pauzami mezi čtením v tom ústavu. Ale holky, ráda bych vás varovala, pokud na ten film chcete koukat s klukem-nechte ho radši na dobu, kdy se před ním v ničem nestydíte, nebo ho raději zkoukněte s kamarádkou. Proč? Protože jestli jste brečící typ, vezměte si k ruce balíček kapesníků...:)
http://i1183.photobucket.com/albums/x475/Elizka41/Knizni%20doupe/K%20webu/5H.jpg

Prázdninové filmobraní

3. července 2012 v 12:28 | Ronnie |  Prázdninové filmobraní
Prázdninové filmobraní je projekt, s nímž přišla Syki a jeho náročnou organizaci si na sebe vzala laurdes.
A o co že jde? V první řadě o zhlédnutí filmů, které byly natočeny na motivy nějaké knihy. Vybereš si film podle zadaného seznamu, koukneš na něj a pak o něm napíšeš článek. Pokud jsi přečetl/a i knihu, je možné ji do toho také zapojit :)
-hodně jsem to zestručnila,podrobné info si přečti tady-
Seznam filmů: